Kevad – ja suvepäevad

2022

ENSRTÜ kevadpäev 29. mai 2022

Raplamaa koerteklubis toimunud kevapäeval pidas Eesti Päästekoerte Ühingu juhatuse liige Airika Roosma ülevaatliku loengu päästekoertest ning seejärel näitasid kogenud päästekoerad oma oskusi demoesinemisel. Pääste- ja retriivimise töötubades said huvilised oma koertega lihtsamaid harjutusi proovida.

2020

Tollerite talvematk 25. jaanuar 2020

Taaskord kohtusime mõnusal Paunküla mägede matkarajal, et 2020 aastat traditsioonilise matkaga alustada. Talvest oli seekord küll asi kaugel, sest ilm oli ilusam kui viimase suvematka ajal: mõnus päikesepaisteline ja paari soojakraadiga ilm. Kohale tulnud tollereid oli pea võimatu kokku lugeda, arvatavasti oli neid ca 20. Talvematka galerii.

2019

Tollerite suvelõpu matk 15. september 2019

Suvelõpu matk toimus taaskord Jussi matkarajal, kuna see on tolleriomanike suur lemmik. Tavapäraselt augustis toimunud suvematk lükkus seekord septembrisse ja ilmateade lubas ähvardavat rajuilma. Kohale tulnud 7 tollerit ei pidanud aga pettuma, sest joosta ja järvedes ujuda sai mõnuga. Taaskord õnnestus tolleritel vihm eemale peletada ja lubatud paduvihma asemel õnnestus kaela saada vaid mõni üksik vihmahoog. Suvelõpu matka galerii.

ENSRTÜ kevadpäev ja Match Show 25. mai 2019

Kaunis Kumna mõisapargis toimuv kogupere üritus oli seekord natukene erilisem- nimelt toimus kevadpäeva raames mitteametlik tollerite näitus ehk Match Show. Koeri hindas suurte kogemustega ja juba 1995 aastast tollereid omanud ning kasvatanud Riika Leppinen, kennel Nitric, Soomest. Näitusel osalejad said näpunäiteid näitusekoolitusel ning Riika leppinen pidas ka loengu teemal “Tolleri käitumine, iseloom ja igapäeva koolitus”. Näitusel osales 12 tollerit. Kevadpäeva fotod leiab siit: Galerii

Tollerite talvematk 27. jaanuar 2019

Taaskord kohtusime maalilisel Paunküla mägede matkarajal, et 2019 aastat mõnusa matkaga alustada. Öisest krõbedast külmast hoolimata oli kohale tulnud suur hulk tolleriomanikke ja nende sõpru. Matka ajaks temperatuur langes ja kena päikesepaisteline ilm saatis meid kogu matka jooksul. Videokokkuvõte matkast: Youtube

2018

Tollerite suvepäev 26. august 2018

Vaheldusrikka ja kauni maastikuga Jussi matkarada pakkus võimaluse matkata läbi erinevate metsatüüpide ja ainulaadse kanarbikunõmme, pidada lõkkekohas piknik ja koerad sai veemõnusid nautida lausa kuues järves. Väga tore oli osalejate seas näha inimesi, kes plaanisid alles koera võtta ja tulid tõuga tutvuma. Sellised üritused on selleks väga hea võimalus!

Kevadpäev 12. mai 2018

Kuna toller on liikuv ja aktiivne koer, kellega harrastatakse mitmeid head füüsilist vormi nõudvaid alasid, siis kutsusime enda kevadpäevale külla koerte võimlemistreeneri Mari Valgma koertekoolist KRATT. Toimus loeng koerte võimlemisest ja huvilistel oli võimalus juhendaja abiga lihtsamaid harjutusi ka kohe proovida.

Tollerite talvematk 21. jaanuar 2018

Traditsiooniline tollerite talvematk toimus Tallinna lähistel Meremõisa puhkealal. Järjekordselt vedas tolleritel ilmaga- matkale eelneval nädalal olnud külmalaine taandus ja matk toimus kerge miinuskraadiga kenas päikesepaistes. Kohale oli tulnud lausa 14 tollerit, lisaks nende omanikud, pereliikmed ja sõbrad. Peale jalutust kaeti puhkeala piknikukohas ühiselt laud, kosutati end kuuma tee ja kergete suupistetega.

2017

Tollerite suvepäev 27. august 2017

Tollerite suvepäev toimus mitmekülgse ja kauni maastikuga Paunküla mägede matkarajal, kus koertel oli võimalik veemõnusid nautida mitmes järves. Üheskoos peeti maha ka mõnus piknik.

Kevadpäev 7. juuni 2017

Eesti Nova Scotia Retriiverite TÜ Kevadpäeva raames toimus mitteametlik ülevaatusnäitus ja loeng “Nova Scotia retriiveri välimus ja iseloom”. Koeri hindas ning loengu pidas suurte kogemustega tollerite kasvataja Riika Leppinen (kennel Nitric) Soomest.

2016

Kevadpäev 4. juuni 2016

Eesti Nova Scotia Retriiverite TÜ korraldab 4. juunil algusega 13:00 iga-aastase tollerite kevadpäeva. Oodatud on kõik tolleriomanikud ning samuti tõu huvilised, ka need kellel endal veel koera pole.

Koht: Hallika talu, Tagametsa küla, Saue vald, Harjumaa.

Osalustasu: ENSRTÜ liikmetele ja lastele alla 15 aastat tasuta, teistele 5 eur inimese kohta. Osalustasu saab tasuda kohapeal. Kevadpäeval pakutakse süüa ja juua.

Tegevus: alguses ühine jalutuskäik metsas, peale seda grillimine ning mõned lõbusad tegevused. Koertele on ka võimalik tutvustada saakloomi.

2015

Suvepäev Tagadil 20.08.2015

Eesti Nova Scotia Retriiverite TÜ korraldab 20. augustil  tollerite suvepäeva. Oodatud on kõik tolleriomanikud ning samuti tõu huvilised, ka need kellel endal veel koera pole.

Koht: Tagadi koerte seikluspark, Harjumaa

**************************************


Kevadpäev 10.05.2015

Eesti Nova Scotia Retriiverite TÜ korraldab 10.mail algusega 12:00 taas tollerite kevadpäeva. Oodatud on kõik tolleriomanikud ning samuti tõu huvilised, ka need kellel endal veel koera pole.

Koht: Hallika talu, Tagametsa küla, Saue vald, Harjumaa.

**************************************

Talvepiknik 03.01.2015

Eesti Nova Scotia Retriiverite TÜ korraldab 3. jaanuaril liikmetele talvepikniku.

Koht: Hallika talu, Tagametsa küla, Saue vald, Harjumaa.

2014

Tollerite suvepiknik  – 3. august 2014 

Suvepiknik toimus looduslikult maalilisel Jussi loodusrajal. Jälle kord vedas tolleritel ilmaga, saades juulikuu leitsakute vahele natukene jahedama temperatuuri ja tuult.
Matkarada oli kõigile sobiva raskusega ja koerad said nautida erinevate järvede poolt pakutavaid ujumisvõimalusi. Ka inimesed liitusid koerte veemõnudega.

Vaata pilte SIIT.

**************************************

Tollerite kevadpäev  – 1. juunil 2014 

Eesti Nova Scotia retriiverite TÜ esimene tollerite kokkutulek sai peetud suurepärase ilma, meeldiva seltskonna ja hunniku energiliste punanahkadega. Kevadpäeval osales 23 inimest ja 10 tollerit.

Vaata galeriid SIIT